Anaokullarında / Okullarda Ozon Kullanımı

Anaokullarında / Okullarda Ozon Kullanımı

Yazar: İzmir Klima Okunma sayısı: 88 Yayınlanma tarihi 23 Apr 2021 Yorum: 0

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın sağlıklı, mutlu, becerili, bilgili davranışlara sahip eğitimli bireyler olarak yetiştirilmesinde erken yaşlarda verilmeye başlanan okul öncesi eğitim başta olmak üzere; birçok öğrenim alanının steril olması ve çocuklarımızın sağlıklı ortamda bulunmaları da en az eğitim süreçleri gibi büyük önem taşımaktadır.

Ortak yaşam alanlarının başlıca sorunu olduğu gibi eğitim alanlarının sorunu da yoğun kullanım, kişi sayılarının fazlalığı nedeniyle dezenfeksiyon ve kötü koku problemidir.

Nezle (soğuk algınlığı), Grip, Verem, Bademcik iltihabı (streptekok anjini), Suçiçeği, Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak, Boğmaca, Difteri (kuş palazı), Menenjit gibi hava yolu ile bulaşabilecek birçok hastalığın önüne geçmekte ozon jeneratörü kullanılmakta olup, dezenfeksiyonun sürekliliği ve kötü kokuların önüne geçilmektedir.

Bu amaçla kreş ve anaokullarında ozon gazı ile dezenfeksiyonu yapılabilecek alanları sıralayacak olursak , sınıflar, soyunma kabinleri, yemekhaneler, ayakkabılıklar, koridorlar, lavabo ve W.C. ‘ler diyebiliriz.

Cihazlar portatif ya da sabit olarak kullanılmakta olup, uygulama dozajları ve ozon jeneratörü modelinizi belirlemek için ilgili bilgiler ozon gazını mühendislik çözümleriyle proses uygulayıcı firmanızca sağlanacaktır.

Yorumlar
Yorum yap