Isı Pompaları

Isı Pompaları

Yazar: Okunma sayısı: 234 Yayınlanma tarihi 03 Jul 2018 Yorum: 0

Split Isı Pompaları:

 Sessiz, güçlü, akılcı ve kullanıcı dostu ısıtma ve soğutma çözümleri sağlar.Çoğunda tatil modu, evde kimse yok modu, sessiz mod, saatlik zamanlayıcı, haftalık zamanlayıcı, yerden ısıtma ayarı veya ortam durumuna göre çalışma modu gibi çeşirtli ayalar yer almaktadır. Kışın ısıtma veya yazın soğutma modunda olması farketmeksizin dilediğiniz an erişiminize açık sıcak kullanım suyu sağlar.Isı pompasının kullanımı kolaydır.İç ünite kapalı alanda olacağı için ısı kayıpları azdır. Genelde tesisat ev içindedir,extra tesisat işi gerektirmez.

 

Monoblok Isı Pompaları:

Monoblok tek parça makinedir.Kullanılacağı alanın dışında kalır.İnventer türü olanlar genellikle split oluyor.

 

Güneş Paneli:

Kullanmış olduğumuz fosillerin günü gelince biteceği aşikârdır.Güneş enerjisi için böyle bir durum yoktur.Çevreye zararı yoktur.Olumlu yönleri saymakla bitmez diyebiliriz.Herkesin kullanımına açık bir enerji kaynağıdır ve işletme ücreti ucuz ve uygundur.Atmosfere zehirli gaz salgılamaz.Günümüzde en cok tercih edilen enerji türüdür.

 

Nasıl Çalışır?

Günel panelinin üzerinde hücreler bulunur.Güneş ışığı panele düştüğünde içeri doğru akım akmaya başlar.Mevsimine göre panelin yönü değiştirilerek verimi arttırılabilir.

Yorumlar
Yorum yap